Zarząd EMC Instytut Medyczny SA przedstawił Agnieszkę Szparę na kandydata na Prezesa Zarządu Spółki.

W związku z intensywnym rozwojem Grupy EMC Instytut Medyczny polegającym na przejmowaniu i modernizacji kolejnych szpitali i przychodni,  kluczowi inwestorzy planują zmiany w składzie Rady Nadzorczej i Zarządu EMC Instytut Medyczny.

Pan Piotr Gerber z dniem 1 września 2014 roku obejmie stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Z tego względu złożył on rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu EMC Instytut Medyczny SA z dniem 31 sierpnia 2014 roku.

Nowym Prezesem EMC Instytut Medyczny zostanie od 1 września Pani Agnieszka Szpara. Objęcie przez Pana Piotra Gerbera stanowiska w Radzie Nadzorczej umożliwi mu wsparcie strategicznego rozwoju Grupy i dalsze zintensyfikowanie  tempa pozyskiwania nowych placówek. Natomiast wzmocnienie Zarządu o nową osobę posiadającą duże doświadczenie w branży medycznej pozwoli na jeszcze sprawniejsze zarządzanie Grupą EMC.

Rada Nadzorcza, która ma zdecydować o powołaniu nowego Prezesa, odbędzie się 30 lipca. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma podjąć decyzje o zmianach w Radzie Nadzorczej, zaplanowano na 12 sierpnia.

"Cieszę się, że wiedza i doświadczenie Pani Agnieszki Szpary wzmocni sprawdzony zespół EMC Instytut Medyczny” – powiedział Piotr Gerber.

„Zarządzanie Grupą EMC to skoncentrowanie się  na kontynuacji rozpoczętej przed laty strategii rozwoju i jednocześnie realizacja nowych projektów na zmieniającym się rynku w Polsce. Cieszę się, że będę mogła współpracować z Zespołem EMC, który tak wiele osiągnął w segmencie zarządzania szpitalami”- powiedziała Agnieszka Szpara.

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2020-02-20 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-02-20
USD 3,9621 +0,16%
EUR 4,2789 +0,13%
CHF 4,0308 +0,24%
GBP 5,1113 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Baner zwm 2