12 maja w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie odbyła się konferencja podsumowującą osiągnięcia szpitala wynikające z realizacji projektów finansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Inwestycje stwarzają placówce nowe możliwości diagnostyczne, a pacjentom szansę na szybszy powrót do zdrowia.

Szczegółową charakterystykę projektów przedstawiła Pani Ewa Pełszyńska - Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Omówione zostały cele oraz efekty przeprowadzonych inwestycji.

  • szpital_1_cskmswia
  • szpital_2_cskmswia
  • szpital_cskmswia

Z Programu Infrastruktura i Środowisko Szpital zrealizował dwa projekty. Pierwszy z nich Poprawa dostępności i jakości procedur kardiologii inwazyjnej w leczeniu ostrych stanów kardiologicznych i wad strukturalnych serca w ramach  hospitalizacji w SPCSK w Warszawie zakończony został w marcu 2014 roku. Jego celem było zwiększenie efektywności i jakości udzielanych świadczeń. Nowoczesna aparatura diagnostyczno-zabiegowa trafiła do Pracowni Kardiologii Inwazyjnej. Były to m.in. zestawy angiokardiograficzne, system do ultrasonografii wewnątrzwieńcowej, systemy monitorowania pacjentów, aparat EKG, zestaw do hipotermii wewnątrznaczyniowej. 

Na początku maja br. dobiegł końca także drugi z projektów Szpitala - Wzmocnienie efektywności i dostępności procedur medycznych w zakresie opieki, pooperacyjnej i intensywnej terapii  oraz diagnostyki obrazowej w SP CSK w Warszawie. Nowy sprzęt to m.in. wielorzędowy tomograf komputerowy, aparat USG z opcją dopplerowską i elastografią.

Największe zmiany powinni jednak odczuć sami pacjenci. Nowa aparatura to przede wszystkim szybka i bardzo precyzyjna diagnostyka, która jest podstawą leczenia wszystkich pacjentów Szpitala oraz skuteczniejsza opieka pooperacyjna. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, idących w parze z rozwojem medycyny na świecie.

Szpital w ostatnim czasie podpisał także umowę na realizację projektu Wyższa jakość i dostępność leczenia pacjentów poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej z zakresu diagnostyki obrazowej i pooperacyjnej w SP CSK w Warszawie. Projekt przewiduje m.in. zakup cyfrowego aparatu RTG do zdjęć kostnych oraz zestawu angiograficznego z wyposażeniem z zakresu radiologii zabiegowo-naczyniowej.

Wartość wszystkich projektów to ok. 25 mln zł.  Minister Zdrowia przeznaczył na ten cel blisko 3,6 mln zł.

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2020-02-20 18:40)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-02-20
USD 3,9621 +0,16%
EUR 4,2789 +0,13%
CHF 4,0308 +0,24%
GBP 5,1113 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Baner zwm 2